Porady prawne

Porady prawne w kancelarii adwokackiej- Szczecin

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się porady prawne udzielane przez adwokatów w całej Polsce. Doświadczony adwokat nie tylko doradzi w sprawie, z którą przychodzi klient, lecz również w miarę potrzeby zajmie się reprezentowaniem klienta w sądzie. Bez względu na rodzaj sprawy dobry adwokat profesjonalnie doradzi plan działania i wyjaśni wszelkie zawiłe kwestie prawne.

Porady prawne zakres usług

Adwokat świadczy usługi porad prawnych w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego, spadkowego oraz karnego.

  • Prawo rodzinne – porady prawne z zakresu prawa rodzinnego obejmują takie kwestie jak m.in. rozwód, separacja, przyznanie alimentów, przekazanie władzy rodzicielskiej, podział majątku i kontakt z dzieckiem po rozwodzie rodziców. W przypadku spraw rodzinnych szybkie zasięgnięcie porady prawnej zmniejszy poziom stresu u rodziców i małżonków, a przede wszystkim u dzieci.
  • Prawo cywilne – porady prawne z zakresu prawa cywilnego obejmują m.in. zniesienie współwłasności, pozew o zapłatę, sprzeciw od nakazu zapłaty, dochodzenie odszkodowań, prawo ubezpieczeniowe i prawo rzeczowe. Porady prawne z zakresu prawa cywilnego pozwalają na szybkie i skuteczne rozwiązanie konfliktów i otrzymanie jak najwyższego należytego odszkodowania.
  • Prawo karne – Kancelaria adwokacka zajmuje się zarówno reprezentowaniem pokrzywdzonych, jak i oskarżonych oraz udzielaniem porad prawnych obu stronom. Porady prawne w zakresie prawa karnego gwarantują odpowiednie przygotowanie do rozprawy, prawidłowe sporządzenie dokumentacji oraz stabilność emocjonalną związaną z trudną sytuacją, jaką jest rozprawa.
  • Prawo spadkowe – porady prawne w zakresie prawa spadkowego obejmują m.in. stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku oraz zachowek. Aby otrzymać należny spadek, warto zapoznać się ze swoimi prawami, o których można dowiedzieć się, korzystając z porady prawnej.

Porady prawne online/porady prawne w kancelarii

W kancelarii świadczone są usługi porad prawnych, które odbywają się twarzą w twarz. Coraz większą popularność zdobywają także porady prawne przez internet, które jednak wciąż nie cieszą się dużym zaufaniem klientów. Spotkanie w kancelarii jest bezpieczne, gdyż gwarantuje zachowanie pełnej poufności i dyskrecji. Przesyłanie dokumentów prawnych do prawników online oraz opisywanie swoich dyskretnych problemów nie jest do końca bezpieczne, gdyż musimy liczyć się z tym, że nasze dane mogą zostać wykradzione. Zanim skorzystamy z porad prawnych online, dokładnie sprawdźmy opinie o prawniku. Najlepszą opcją będzie jednak udanie się na spotkanie do kancelarii, gdyż jest to bezpieczniejsze. Kontakt twarzą w twarz jest również łatwiejszy, pewniejszy i szybszy, gdyż umożliwia zadawanie pytań na każdym etapie porady, bez konieczności dopytywania w wiadomościach e-mail, na które możemy otrzymać odpowiedź dopiero po kilku dniach. Aby zaoszczędzić sobie nerwów, wybierzmy poradę prawną w kancelarii u doświadczonego adwokata.

Jak skorzystać z porady prawnej?

Kancelaria adwokacka współpracuje z tłumaczami, doradcami podatkowymi i notariuszami, aby zapewniać swoim Klientom kompleksowe i profesjonalne porady prawne. Kancelaria dostosowuje również terminy porad prawnych do potrzeb Klientów i gwarantuje pełną poufność i profesjonalizm na każdym kroku.

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na indywidualną poradę prawną w Kancelarii.

Scroll to Top